Forum / Aktualny temat:
Uszczelnienie domu z bali

Autor Wiadomość
marmar
gość
Uszczelnienie domu z bali
Wypowiedź z dnia: 2004-01-16, 13:25
Posiadam dom z bali drewnianych,który byl uszczelniony mchem. Niestety z czasem mech się wykruszył i powstały szczeliny między balami. Proszę o poradę jakie środki byłyby najlepsze do uszczelnienia (chodzi o uszczelnienie z zewnątrz). Zależy mi aby zachować nienaruszony wygląd domu.

Odpowiedz .. Nowy temat .. Lista tematów ..

Audytor
audytor.net
Odp: Uszczelnienie domu z bali
Wypowiedź z dnia: 2004-01-16, 20:11
Szczelinę można wypełnić materiałem termoizolacyjnym, zazwyczaj są to paski wełny mineralnej dokładnie utkanej w szczelinie. Od zewnątrz szczelinę zabezpiecza się przed wnikaniem wilgoci. Tradycyjnie górale uszczelniają złącza ozdobnymi warkoczami plecionymi z drobnych i długich wiórów tzw. "wełnionką", którą można dodatkowo od zewnątrz zaimpregnować. Takie wióry tzw wełny drzewnej opakowaniowej stosowane są także przez niektórych producentów styrosupremy.

Tak więc uszczelnienie każdej szczeliny powinno spełniać dwie podstawowe funkcje ochronne: przed wnikaniem wilgoci i stratami ciepła. Konkretne rozwiązania zależą także od szerokości szczeliny i przewidywanego zużycia materiału (koszt), gdyż możliwe jest także zastosowanie kitów trwale plastycznych, poliuretanowych, akrylowych zabarwionych tak, aby dopasować kolor do istniejącego wypełnienia. Mchu już od dawna nie stosuje się, a fachowcy "mechooptycy" wykonują uszczelnienie z "wełnionki".

Odpowiedz .. Nowy temat .. Lista tematów ..

Copyright(c) webmaster@audytor.net, 2002-2004. Wszelkie prawa zastrzeżone.

.. Odpowiedz .. Nowy temat .. Lista tematów ..

audytor.net
Copyright(C) Krzysztof Presz, 2001-2009. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kontakt: presz@audytor.net.
Ostatnia aktualizacja serwisu: 21-04-2013