Forum / Aktualny temat:
czy docieplać dom?

Autor Wiadomość
mirka
gość
czy docieplać dom?
Wypowiedź z dnia: 2004-03-04, 10:46
Zastanawiam się nad dodatkowym ociepleniem domu - nie wiem czy warto, dlatego proszę o poradę.
Dom jest zbudowany następująco:
piwnica- bloczek betonowy 12cm + styropian 4 cm + 1cm pustka + 24 cm pustak komórkowy (jeszcze nie ma ostatecznego wykończenia-prawdopodobnie będzie płytka klinkierowa)
parter-tynk cementowo-wapienny 2cm +pustak komórkowy 12cm + 6cm styropian +1cm pustka+ 29 cm pustak ceramiczny MAX + tynk wewnętrzny
poddasze użytkowe - ściany tak jak parter
stropy nad piwnicą i parterem - strop lany ocieplony pomiędzy belkami konstrukcyjnymi ok. 15-18 cm styropiany , a na belkach 3-4cm styropianu
strop nad poddaszem - konstrukcja lekka - karton-gips + 22cm wełna mineralna SUPERROCK firmy ROCKWOOL (folia tylko w łazienkach).
Mankamentem są nieocieplone nadproża nad oknami.
okna SOKÓLKa współczynnik 1.1 z argonem.
Dom jest ogrzewany gazem - piec z zasobnikiem WIESSMAN , dodatkowo jest kominek.
Budynek jest otynkowany ale jeszcze nie umalowany. Dodatkowo na zewnętrznym tynku są pęknięcia - ale to podobnież normalne.
Jeśli to możliwe to prosiłabym o w miarę szybką poradę, za która z gory bardzo dziękuję.Może można tylko jakoś ocieplic nadproża - jeśli tak to w jaki sposób i czym?
Przesyłam pozdrowienia.

Odpowiedz .. Nowy temat .. Lista tematów ..

Robert
gość
Odp: czy docieplać dom?
Wypowiedź z dnia: 2004-03-04, 22:29
Witam !
mam pytanie do ciebie jaki jest duży dom w m2 ? Stoję właśnie przed wyborem pieca do CO i CWU i nie wim jaki mam wybrać. Powiedz mi jeszcze ile płacisz za ogrzanie tego domu na miesiąc? Z góry dziękuję i pozdrawiam

Robert

Odpowiedz .. Nowy temat .. Lista tematów ..

Audytor
audytor.net
Odp: czy docieplać dom?
Wypowiedź z dnia: 2004-03-05, 07:47
Zadbała Pani o docieplenie przegród zewnętrznych. Proponuję przeanalizować dokładnie działanie wentylacji, układu ogrzewania i ciepłej wody i tu inwestować.

Mostki termiczne występują w każdym budynku. Aby je niwelować konieczna jest pełna informacja o konstrukcji domu, czasem uzupełniona o pomiary. Można docieplać wybrane fragmenty, np nadproża od zewnątrz. Powoduje to zmianę wystroju elewacji. Często różnicuje się kolorystycznie nowe elementy – obramowania okien, gzymsy, itp. elementy architektoniczne wykonane z materiału termoizolacyjnego, nawet o wyszukanych kształtach. Jeżeli nie jest zachowana ciągłość izolacji termicznej, należy ocieplenie mostków termicznych stosować z niezbędnym zapasem (nadmiarem w stosunku do powierzchni mostków).

Elementy metalowe przebijające izolację cieplną należy mocować np na klockach drewnianych, tak aby unikać również punktowych mostków termicznych.

Pozdrawiam

Odpowiedz .. Nowy temat .. Lista tematów ..

Copyright(c) webmaster@audytor.net, 2002-2004. Wszelkie prawa zastrzeżone.

.. Odpowiedz .. Nowy temat .. Lista tematów ..

audytor.net
Copyright(C) Krzysztof Presz, 2001-2009. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kontakt: presz@audytor.net.
Ostatnia aktualizacja serwisu: 21-04-2013