Forum / Aktualny temat:
egzamin na audytora enrgetycznego??

Autor Wiadomość
jeszcze laik
gość
egzamin na audytora enrgetycznego??
Wypowiedź z dnia: 2008-01-25, 09:35
Witam mam pytanie które moze wczeniej pojawiło sie na forum ale chce je powtórzyc...Czy aby zostac audytorem engetycznym trzeba skonćzyć tylko kurs czy takze jest jakis egzmin panstwowy jesli tak prosze o jakies info?
pozdrawiam fachowców

Odpowiedz .. Nowy temat .. Lista tematów ..

Audytor
audytor.net
Odp: egzamin na audytora enrgetycznego??
Wypowiedź z dnia: 2008-01-25, 09:55
"Audytor energetyczny lub doradca energetyczny jest nową specjalnością techniczną i nowym zawodem.
Celem działania audytorów energetycznych jest pomoc dla osób i instytucji zainteresowanych racjonalizacją użytkowania i oszczędzaniem energii.
Audytorzy dokonują oceny użytkowania energii w aktualnym stanie i przygotowują propozycje poprawy tego stanu w sposób najbardziej efektywny ekonomicznie. Opracowania wykonywane przez audytorów czyli audyty energetyczne są dokumentami umożliwiajacymi właścicielom obiektów podjecie racjonalnej decyzji dotyczącej modernizacji, której efektem będzie obniżenie zużycia energii i związanych z tym kosztów.
Autor energetyczny jest specjalistą w zakresie środków technicznych związanych z użytkowaniem energii, a także w zakresie oceny efektywności przedsięwzięć modernizacyjnych i ich finansowania.
Audytorami są osoby z wykształceniem technicznym w zakresie energetyki, inżynierii środowiska, budownictwa i innych, które ukończyły kursy szkoleniowe lub studia podyplomowe audytingu energetycznego.
Listy audytorów są prezentowane w internecie na stronie Zrzeszenia Audytorów Energetycznych i na stronie Krajowej Agencji Poszanowania Energii.
W Polsce nie wprowadzono prawnej formy uprawnień audytora energetycznego.
Takie uprawnienia istnieją w niektórych krajach Unii Europejskiej.
Natomiast obowiązuje w Polsce wymaganie opracowania audytu energetycznego w przypadku korzystania z pomocy finansowej państwa udzielanej na cele termomodernizacji budynków mieszkalnych, budynków zamieszkania zbiorowego i budynków użyteczności publicznej zarządzanych przez samorządy lokalne, a także lokalnych źródeł ciepła i lokalnych sieci ciepłowniczych w trybie t.zw. ustawy termomodernizacyjnej.
Opracowanie audytów jest wymagane także przez władze samorządowe, instytucje państwowe i inne w przypadku niektórych innych form finansowania termomodernizacji (niezależnych od ustawy termomodernizacyjnej)."
źródło - ZAE.ORG.PL

Odpowiedz .. Nowy temat .. Lista tematów ..

Copyright(c) webmaster@audytor.net, 2002-2004. Wszelkie prawa zastrzeżone.

.. Odpowiedz .. Nowy temat .. Lista tematów ..

audytor.net
Copyright(C) Krzysztof Presz, 2001-2009. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kontakt: presz@audytor.net.
Ostatnia aktualizacja serwisu: 21-04-2013