Forum / Aktualny temat:
Ocieplenie nowego domu

Autor Wiadomość
Mirek Wójciuk
gość
Ocieplenie nowego domu
Wypowiedź z dnia: 2003-05-17, 16:20
Witam serdecznie.
Mój jednopoziomowy dom zbudowany jest z pustaków MAX ściany - 29 cm.Zamierzam ocieplić ściany zewnętrzne domu łacznie z garażem styropianem gr.15 cm, żelbetowy, lany strop strychu nieużytkowego watą lub syropianem gr.20 cm, wylewki wykonane są na warstwie izolacyjnej styropianu FS20 o gr. 15 cm. 1. CZY GRUBOŚCI WARSTW IZOLACYJNYCH SĄ WYSTARCZAJĄCE? 2.JAKIE STOSUJE SIĘ WYKONCZENIE POSADZKI NA TAKICH STRYCHACH?-mimo, że nieużytkowy to trzeba tam wejść od czsu do czasu, gromadzić jakieś przedmioty i oczywiście sprzątać. 3. CZY POTRZEBNA JEST FOLIA PAROIZOLACYJNA?
Pomieszczenie ogrzewane od garażu dzieli ściana MAX 29 cm 4. CZY WYSTARCZY OCIEPLIĆ ŚCIANĘ OD STRONY NIEOGRZEWANEGO GARAŻU STYROPIANEM 5 cm + PŁYTA RYGIPS?
5. CZY OCIEPLAC STROP WEWNĄTRZ GARAŻU-U GÓRY OCIEPLENIE STRYCHU? 6. CO SĄDZISZ O ALUMINIOWYCH ŻALUZJACH ZEWNĘTRZNYCH OKIEN-CZY WPŁYNĄ NA POPRAWĘ TERMOIZOLACYJNOŚCI OKIEN?

Pozdrawiam, oczekuję na opine.

Odpowiedz .. Nowy temat .. Lista tematów ..

Audytor
audytor.net
Odp: Ocieplenie nowego domu
Wypowiedź z dnia: 2003-05-18, 16:24
Podane grubości izolacji cieplnej ścian zewnętrznych i stropu odpowiadają z grubsza wymaganiom energooszczędności stawianym współcześnie budowanemu domowi. Mam nadzieję, że przyjęto je na podstawie projektu. Ścianę oddzielającą część ogrzewaną domu od nieogrzewanej w garażu koniecznie należy docieplić. Wprawdzie docieplając ją odejmuje się nieco powierzchni, jednak 5 cm to prawdopodobnie za mało. Docieplenie stropu pomiędzy pomieszczeniami nieogrzewanymi (garaż – poddasze nieużytkowe) – praktycznie nie wiąże się z oszczędnością energii.

Klasycznym rozwiązaniem docieplenia poddasza jest szczelne ułożenie na stropie warstwy materiału termoizolacyjnego, na przykład wełny mineralnej – przy czym nie stosuje się folii, aby nie utrudniać przepływu pary wodnej dyfundującej przez strop. Dobrze zorganizowana wentylacja poddasza umożliwia usunięcie wilgoci na zewnątrz. Na poddaszu nieużytkowym instalujemy podesty z desek, ułożone nad ociepleniem. Umożliwia to poruszanie się po strychu po wytyczonym chodniku.

Zauważam brak konsekwencji w określeniu funkcji poddasza. Jeżeli ma być wykorzystywane, należy wydzielić do tego część powierzchni poddasza nieużytkowego lub z góry przewidzieć je jako użytkowe i ogrzewane (gdy dach jest wystarczajaco stromy). Wtedy docieplenie umieszczamy pomiędzy krokwiami, a nie na stropie betonowym. Zyskujemy przy okazji na wysokości pomieszczenia.

Pozdrawiam

Odpowiedz .. Nowy temat .. Lista tematów ..

Copyright(c) webmaster@audytor.net, 2002-2004. Wszelkie prawa zastrzeżone.

.. Odpowiedz .. Nowy temat .. Lista tematów ..

audytor.net
Copyright(C) Krzysztof Presz, 2001-2009. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kontakt: presz@audytor.net.
Ostatnia aktualizacja serwisu: 21-04-2013