Forum / Aktualny temat:
Piec CO

Autor Wiadomość
Ania
gość
Piec CO
Wypowiedź z dnia: 2003-11-04, 14:32
Jestem na etapie wyboru kotła i mam z tym wielki problem. W projekcie mojego domu był przewidziwny kocioł na olej opałowy jednak przy aktualnych cenach oleju zastanawiam się czy nie zastosować tradycyjnego rozwiązania czyli miału węglowego. Znajomy polecił mi piec na zgazowane drewno. Czy to dobre i ekonomiczne rozwiązanie? Dom na ok 160 m 2 powierzchni i ogrzewanie konwencjonalne (grzejniki firmy PURMO) a na niewielkim przedpokoju ogrzewanie podłogowe. Proszęo radę jaki piec kupić tak aby było to ekonomiczne zarówno w eksploatacji jak i sam zakup.
dziękuję.

Odpowiedz .. Nowy temat .. Lista tematów ..

Audytor
audytor.net
Odp: Piec CO
Wypowiedź z dnia: 2003-11-08, 08:09
Witam
Olej zapewnia automatyzację procesu spalania, kotłownie na węgiel i drewno są tańsze w eksploatacji. Wszystkie te paliwa wymagają magazynowania i uzupełniania. Zastosowany układ grzewczy (grzejniki + ogrzewanie podłogowe) stawia wysokie wymagania dotyczące sterowania systemem i niskich parametrów wody grzewczej. Stąd w projekcie pojawił się olej opałowy. Zarówno piece węglowe z zasobnikiem, kotły na drewno lub minibrykiety (np. pellety) są nowoczesnych i ekologicznym oraz tańszym od oleju rozwiązaniem, ale należy w analizie uwzględnić dostępność tych paliw i cenę zakupu - zróżnicowane regionalnie. Ponieważ zastosowanie innego paliwa niż olej wymaga zmian w projekcie układu grzewczego należy skonsultować zmiany z projektantem oraz zwrócić się do kilku firm instalatorskich o kosztorysy (kompleksowe; kotłownia + instalacja, materiały i robocizna). Taka informacja o nakładach inwestycyjnych w zależności od rodzaju paliwa to pierwszy bardzo istotny składnik wyboru optymalnego rozwiązania.
Pozdrawiam

PS Jeżeli po uzyskaniu powyższych informacji będzie Pani potrzebować dalszych wskazówek, to proszę o nawiązaniu kontaktu poprzez forum lub bezpośrednio na email biuro@audytor.net

Odpowiedz .. Nowy temat .. Lista tematów ..

Copyright(c) webmaster@audytor.net, 2002-2004. Wszelkie prawa zastrzeżone.

.. Odpowiedz .. Nowy temat .. Lista tematów ..

audytor.net
Copyright(C) Krzysztof Presz, 2001-2009. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kontakt: presz@audytor.net.
Ostatnia aktualizacja serwisu: 21-04-2013